Pomóż nam budować Centrum - Przekaż 1% swojego podatku
Aktualności Oni nam pomagają

aa

.

Stało się !

Po raz pierwszy przyszły do fundacji dwie kobiety Pani Inga Nowakowska i Kasia Osińska z firmy I&M

Powiedziały, organizujemy dużą imprezę i przy tej okazji chciały byśmy pomóc.

Jakież było moje zdziwienie, że ktoś sam z własnej woli przychodzi i ofiaruje pomoc tak zwyczajnie od serca, czyżby zapaliło się światełko w tunelu i zakończy się żebranie o każdą złotówkę dla naszych podopiecznych czy na budowę tak potrzebnego centrum paliatywnego?

Te zakupione 7 h wciąż czeka aby powstały budynki w których znajdzie opiekę wielu ciężko chorych pacjentów.

Tak długo już prosimy wszystkich choć o jedną złotówkę i gdyby tak każdy Polak tę złotówkę podarował centrum by już stało i służyło chorym.

Tak czasami myślę, ile osób miało nadzieję na taką pomoc, na godne warunki i fachową opiekę ale jej po prostu jej nie doczekało?! Smutne to.

Dziś jednak wróciła mi wiara w serca ludzi , którzy mają oczy otwarte i widzą, mają uszy i słyszą, mają serca i czują zapisując księgę swojego życia czynami, które wraz z duszą pozostaną na wieki.

Dziękuję

Małgorzata Walendziak

 

Decoupage dla niepełnosprawnych dzieci

Przedmiot ozdobiony techniką decoupagu. Źródło: www.sxc.hu

Fundacja Obudźmy Nadzieję z Rawy Mazowieckiej organizuje od lipca br. cykl warsztatów z rękodzieła dla niepełnosprawnych dzieci z terenu powiatu rawskiego. W ramach projektu pn. „Decoupage – pracownia rękodzieła” zaplanowano 108 godzin zajęć, które prowadzone będą przez przeszkolonych w tym kierunku wolontariuszy fundacji.

W zajęciach uczestniczyć będzie 15 podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro dzieci”. Oprócz czysto rekreacyjnego charakteru, warsztaty mają na celu również przekazanie uczestnikom umiejętności, które umożliwią podjęcie pierwszych kroków na rynku pracy – mówi Aleksandra Aleksandrzak – Asystent Koordynatora Projektu.

Podczas zajęć, uczestnicy poznawać będą tajniki decoupage’u. Jest to technika ozdabiania przedmiotów, polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (metal, szkło, drewno, tkanina, ceramika itd.) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu.

Technika ta jest uznaną na zachodzie formą rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz ciekawą możliwością podjęcia pracy zarobkowej przez te osoby. Potencjalną grupą odbiorców są turyści i goście coraz liczniej odwiedzający hotele i gospodarstwa agroturystyczne w powiecie rawskim, poszukujący estetycznych i użytecznych pamiątek ze swojego pobytu.

Więcej informacji udziela Asystent Koordynator Projektu – Aleksandra Aleksandrzak (Tel.: 695-446-810). Biuro Projektu znajduje się w siedzibie Fundacji Obudźmy Nadzieję, przy ul. Solidarności 2A, tel.: 46 814-64-34.

Zapraszamy na stronę poświęconą projektowi

 

ZARZĄD FUNDACJI”OBUDŹMY NADZIEJĘ” SKŁADA

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

DLA

PANI ANNY WAWRZECKIEJ

DLA

PANA PAWŁA WAWRZECKIEGO

ZA OKAZANĄ POMOC W LICYTACJI NA RZECZ
Fundacji „OBUDŹMY NADZIEJĘ „
W DNIU 09/07/2011R

JEŻELI ZAUWAŻASZ POTRZEBUJĄCYCH, POTRAFISZ POCHYLIĆ SIĘ NAD CIERPIĄCYM I PODAĆ MU RĘKĘ, JESTEŚ NADZIEJĄ LUDZKOŚCI. ( MAŁGORZATA WALENDZIAK)

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W LICYTACJI NA RZECZ NASZEJ FUNDACJI

PANU   EUGENIUSZOWI  GÓRAJOWI              Z RAWY
PANI    MICHALSKIEJ  KARINIE                        Z ŁODZI
PANI    MICHALSKIEJ  IWONIE                          Z ŁODZI
PANU   MICHALSKIEMU  KRZYSZTOFOWI    Z ŁODZI
PANU   PETRYKOWSKIEMU  PIOTROWI
PANU   MICHALSKIEMU  GRZEGORZOWI      Z RAWY
PANU   KUROWSKIEMU  TOMASZOWI            Z ŁODZI
PANU   DOMAŃSKIEMU  PAWŁOWI                 Z RAWY
PANU   BEDNARKOWI  RAFAŁOWI

Kwota 2065 zebrana z licytacji zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji

ZAPRASZAMY NA LICYTACJĘ

9-10 LIPCA 2011

PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI W TRIATLONIE W RAWIE MAZOWIECKIEJ

ODBĘDZIE SIĘ LICYTACJA NA RZECZ FUNDACJI "OBUDŹMY NADZIEJĘ"

PRZYJDŹ SPOTKAJĄ CIĘ MIŁE NIESPODZIANKI

Wszystkie Dzieci Nasze Są - 23.09.2009

To już VII edycja tej imprezy, która co roku gromadzi coraz więcej chętnych do zabawy i brania udziału w konkursach, przygotowywanych  przez organizatorów imprezy.

  Tak samo jak pogoda, w tym roku dopisała również frekwencja. Bardzo dużo rodzin zdecydowało się spędzić popołudnie na zabawie ze swoimi pociechami w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach. Dzieci bawiły się znakomicie w biegu w workach, konkursie strzału do bramki, wolnego mikrofonu czy malowania na asfalcie. Największym powodzeniem jednak cieszył się konkurs skoków na piłeczkach lekarskich oraz biegi w wojskowych długich butach. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zorganizowali konkurs o wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Zbiórka żywności - 02.12.2007

30 listopada 01 i 02 grudnia, Wolontariusze fundacji pomagali przy zbiórce żywności organizowanej przez Rawskie Stowarzyszenie Abstynenckie "Szansa", w sklepach Biedronka i Carrefour. Termin organizacji Świątecznej Zbiórki Żywności - ostatni weekend listopada został ustanowiony przez Europejską Federację Banków Zywności. W tych dniach Banki Żywności działające na terenie całej Europy jednocześnie prowadziły zbiórkę żywności w placówkach handlowych znajdujących się w ich pobliżu.

Czytaj więcej

Spotkanie z aktorami - 19.11.2007

19 listopada nasi wolontariusze spotkali sie z grupą aktorów z Teatru Kwadrat miedzy innymi:
Ewą Borowik, Andrzejem Grabarczyk, Maciejem Kujawskim, Pawełem Małaszyńskim, Markiem Siudymem, Andrzejem Szopą, Pawłem Wawrzeckim, Wincentym Grabarczykiem
oraz dyrektorem teatru Edmundem Kamilem Karwańskim.

Obejrzyj galerię

Zbiórka żywności - 27.09.2007

Nasi wolontariusze przyłączają się do zbiórki żywności. W ostatni piątek i sobotę września (28-29.09) sklepach w całej Polsce zbieramy w Biedronce żywność dla dzieci. Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.

Czytaj więcej

Wszystkie dzieci nasze są - 23.09.2007

"Wszystkie dzieci nasze są" - pod takim hasłem po raz piąty obyła się impreza integracyjna organizowana przez Starostę Rawskiego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Fundacja "Obudźmy Nadzieję". Liczne zabawy, gry i konkursy umiliły niedzielne popołudnie wszystkim przybyłym dzieciom a przede wszystkim tym, pod których kątem impreza została zorganizowana, czyli niepełnosprawnym. Atrakcje takie jak przejażdżka qadem bądź bardziej konwencjonalnym środkiem - konno. Dużą atrakcją cieszyły sie balony do których mozna było doczepić kartęczke z marzeniem i wysłać do nieba.

Obejrzyj galerię

Pomagali wystartować w paraolimpiadzie - 11-12.05.2007

W tych dniach wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na wózek sportowy dla niepełnosprawnego sportowca Pana Krzysztofa Jarzębskiego, który chce wystartować na paraolimpiadzie w Pekinie.

Archiwum aktualności - zapraszamy TUTAJ

Najnowsze galerie

Mistrzostwa Polski w Triathlonie i imprezy towarzyszace
Impreza integracyjna "Wszystkie Dzieci Nasze Są" - 13.09.2009
Spotkanie z aktorami - 19.11.2007
Wszystkie dzieci nasze są - 19.09.2007
Wszystkie Galerie


Wycinki prasowe

Autograf Andrzeja GrabarczykaNie każdy ma czas na czekanieCentrum to dla mnie wszystkoFestyn Rodzinny "Obudźmy Nadzieję"Wszystkie wycinki